Om Kristiansand Pirates

Styret, organisasjon og historie

Styret


Anthony Collins, styreleder
E-post: anthony@pirates.no
Tlf. 92 05 10 69

Simon Quinteros, nestleder
E-post: simon@pirates.no
Tlf. 94 88 42 36

Filip Filipovic, økonomiansvarlig
E-post: filip@pirates.no
Tlf. 40 61 34 62

Finn Harald Røed, media- og webansvarlig
E-post: finn@pirates.no
Tlf. 93 29 10 01

Christer Johannesen, rekrutteringsansvarlig
E-post: christer@pirates.no
Tlf. 90 60 23 80

Eira Stirling, jente/dame-ansvarlig
E-post: eira@pirates.no
Tlf. 47 90 78 89

Humberto Barrios, sponsoransvarlig
E-post: humberto@pirates.no
Tlf. 41 62 18 99

Eivind Ruud, dugnadsansvarlig
E-post: eivind@pirates.no
Tlf. 97 96 61 64

Andre ansvar:

Junioransvarlig U10-U14: Igor Ruzic (igor@pirates.no)
Trener- og utdanningsansvarlig: Anthony Collins
Turneringsansvarlig: Simon Quinteros

Viktige filer:

Retningslinjer for ledere, trenere og spillere (PDF)
Referat fra årsmøte 2017 (PDF)

Pirates i dag

Kristiansand Pirates er Sørlandets største basketballklubb med ca. 140 medlemmer. Vi har juniorlag i alle aldersklasser på guttesiden fra 9-10 åringer og oppover, to jentelag, samt tre seniorlag for menn. På seniorsiden har Pirates i mange år vært den dominerende klubben i regionen. Etter noen litt stille år i basketmiljøet, er klubben og basketball generelt igjen i vekst. Vi har dyktige og engasjerte trenere, og en solid og god spillermasse. Kristiansand Pirates er representert i styret i NBBF Region Sør med to representanter, Christer Johannesen og Finn Harald Røed.

Vi arrangerer årlig den tradisjonsrike Pirates Cup i juni i Kristiansand, med en helg for juniorlag og en helg for seniorlag. Fra sommeren 2017 er vi også ansvarlig for basketball under Norwegian Summer Games (NSG) i august i Kristiansand.

Det arbeides systematisk og godt for videreutvikling og styrking av klubben og treningstilbudet, og Kristiansand Pirates har som mål å komme tilbake til toppserien BLNO.

Våre lag trener og spiller kamper hovedsaklig i Idda Arena og Vågsbygdhallen.


Historien bak Pirates

Klubben er en videreføring av de to tidligere kristiansandsklubbene Våg Basket og Grim Basketballkubb. Tidlig på 2000-tallet da toppserien BLNO ble dannet, tok klubben navnet Pirates, ettersom alle lag i BLNO skulle ha et såkalt kunstnernavn. Med en av Sørlandets hovedattraksjoner Dyreparken og Kaptein Sabeltann som inspirasjon, falt valget raskt på "Pirates".

Kristiansand Pirates deltok i BLNO i perioden 2000-2011. Det ga publisitet og god publikumsoppslutning, der mange spennende og dyktige spillere fra både innland og utland var på laget i tillegg til spillere fra landsdelen.